Ontdek PLUS

Wiek van den Berg

Kent 0 personen

NA
Woont in -

    Bekijk het volledige profiel van Wiek van den Berg en al je andere schoolgenoten!

    In SchoolBANK kun je GRATIS je scholen terugvinden en weer in contact komen met je docenten en schoolgenoten. Registreer je en begin meteen!

    Wiek van den Berg heeft 0 klassenfoto's en kent 0 schoolgenoten. Benieuwd of jij iemand herkent?

    Meld je snel aan en vind jouw oud-schoolgenoten en klassenfoto's terug!

    Aanmelden

    Heb hier de laatste twee jaar HBS gedaan en ondat er gelukkig meer zakten, kwam er een bezemklas met gezakten, waarna de HBS als schoolricht echt ophield te bestaan.

    Heb hier de laatste twee jaar HBS gedaan en ondat er gelukkig meer zakten, kwam er een bezemklas met gezakten, waarna de HBS als schoolricht echt ophield te bestaan. Voor mij een erg grote overgang van klein schooltje/internaat naar zo'n grote school. Verder wel naar de zin gehad.

    Boschveldcollege, 1970

    Als ik aan "Zenderen" denk, zie ik lange gangen, grote slaapzalen.

    Als ik aan "Zenderen" denk, zie ik lange gangen, grote slaapzalen. Heb er gemengde gevoelens over als ik terugkijk: leuk was het sporten en de feestdagen, zoals koninginnedag. Minder leuk de soms onrechtvaardige en strenge surveillance en vooral de uiterst saaie studiezaal. Tijdens de vakanties merkte ik dat ik aardig wereldvreemd geworden was. Onwillekeurig denk ik aan pater Krone, die man was zó ongelofelijk formalistisch: je kon de klok gelijk zetten op zijn handelingen. "Schimmel" vond ik erg streng, maar erg rechtvaardig. Kuif vond ik geweldig: die man presteerde me de klas uit te sturen, nog vóór ik binnen was. Ik zei dan: "Ja maar ik heb niks gedaa?!!". Zei hij:"Komt nog wel! Eruit!" Ik had voor Grieks geregeld een 10 of een 0: afhankelijk van wel of niet betrapt met spieken. Het laatste jaar was het een vrije bende: we zijn hem geregeld gesmeerd naar "Erve Noordik" in Almelo. Wat erg apart was achteraf: twee broers van me (Jos en Ben) hebben er ook gezeten en pas een paar jaar terug hebben we daar eens gezamelijk op teruggekeken en wat opviel was hoe totaal verschillend we het alle drie hadden ervaren!

    Gymnasium St. Alberti, 1965