Bekijk het volledige profiel van Ton Dijkstra en al je andere schoolgenoten!
In SchoolBANK kun je GRATIS je scholen terugvinden en weer in contact komen met je docenten en schoolgenoten. Registreer je en begin meteen!
Ton Dijkstra heeft 3 klassenfoto's en kent 7 schoolgenoten. Benieuwd of jij iemand herkent?
Meld je snel aan en vind jouw oud-schoolgenoten en klassenfoto's terug!
AanmeldenIk heb hier maar één jaar opgezeten, daarna verhuisde ik naar Amsterdam.
Ik heb hier maar één jaar opgezeten, daarna verhuisde ik naar Amsterdam. Ik kan me nog de bar herinneren, ergens onderin het gebouw. Jaargenoten waren o.a. Victor Bijl, Ron Peetoom, Imro Lont, Ferry Siwabessy.
Sociale academie Rotterdam, 1973
Ik deed op deze school klas vier en vijf Havo, daarna eindexamen.
Ik deed op deze school klas vier en vijf Havo, daarna eindexamen. Van deze periode is niet veel blijven hangen. De MULO waar ik hiervoor op zat, maakte meer indruk. In vergelijking daarmee was het verblijf op deze school een stuk aangenamer. Dit schrijvende schiet me wel wat te binnen; van Wijk - leraar Nederlands - gaf op een leuke manier les. Verder had je Steenmeijer – leraar Duits. Sneep – Biologie (zeer dun lijf) Blokland – Geschiedenis, ligt er een beetje aanstellerig bij op de door mij bijgevoegde klassenfoto, wel sympathiek. Hofman – Engels, zat altijd een beetje in elkaar gedoken. Hij maakte een keer een gevatte opmerking over een door mij gemaakt stukje vertaling en moest daar toen zelf erg om grinniken. Pijprokende leraar Frans (Wolters?) aardige man. De muziekleraar Blacquière, ook een prettig persoon. Medeleerlingen zoals o.a. Sylvia Potharst met wie ik wel eens blowde tijdens de pauze, Diana Heinsius met wie het altijd gezellig kletsen was, Atze Mollema, Piet Swager, Jan Jaap Hak, Bert van Zanten en Leen Vreugdenhil (de laatste net als ik afkomstig uit Hoek van Holland) Al met al een leuke school.
Westland-Zuid, 1971
Op één van door mij geplaatste foto's de trouwerij van juffrouw Bouwman.
Op één van door mij geplaatste foto's de trouwerij van juffrouw Bouwman. Haar man in uniform, jaar 1961, Kurhaus in Scheveningen. In mijn herinnering rook ze altijd erg naar parfum. Mijn klasgenoten waren o.a. Aat Vreugdenhil bijgenaamd Teut; Ad van Asperen – Assau; Leen van Dop – Lepel; Daan vd Schild – Keutel; Maarten den Besten – Testie; Maarten Kleijwegt – Kleivarken (ging van school na de vijfde klas, nooit meer iets van gehoord); Mar van Oosten – Pias; Peter Obermeijer – Pluto; ikzelf Zijkstraal, evenals mijn vader, die aan dezelfde school onderwijzer was. Ik was o.a. bevriend met Jo Korteland, hij woonde in een nu onder de grond verdwenen bunker naast het August Reitsma huis. Andere vriendjes: Leen van der Houwen en Daan vd Schild. Ik had als zoon van een onderwijzer het voordeel, dat ik buiten schooltijd wel met mijn vader mee naar school ging. Hij had dan nog iets te doen. Intussen kon ik op de enorme zolder rondstruinen. Voor mij was dat een luilekkerland met allerlei oude rommel maar ook interessante zaken zoals papoeasperen, een opgezette luiaard, schedels van dieren enz. Leerkrachten waren o.a. Vogelenzang, vd Kaaden en juffrouw Oversteeg. De laatste viel nogal eens flauw tijdens de les. De andere onderwijzers, waaronder mijn vader, kwamen dan binnenstormen en sleepten haar gezamenlijk met stoel en al de klas uit. Op de gang kalefaterden ze haar dan weer op. Vogelenzang had als bijnaam Vogelepiep. Als hij kwaad werd kreeg hij een knalrood gezicht en schuifelde heel driftig met z’n schoenzolen over de grond. Hij heeft een keer, terwijl het een heel aimabele man was, Ad van Asperen die de slappe lach had, links en rechts om zijn oren geslagen. Dat lachen had te maken met een liedje dat we met muziekles aan het oefenen waren. Ad saboteerde dat door het expres niet goed te zingen. Hoofd van de school was Lems, bijgenaamd Bibberhoofd. Door de ziekte van Parkinson trilde zijn hoofd nogal. Hij kon heel dreigend kijken. Toen dat om de een of andere reden eens ter sprake kwam, vertelde hij dat hij een familielid had met dezelfde dreigende oogopslag. Die stond een keer in de dierentuin bij de leeuwen te kijken en imponeerde met z’n blik een leeuw dusdanig, dat het beest bang in een hoek ging zitten. Natuurlijk een verzonnen, maar toch indrukwekkend verhaal. Lems werd opgevolgd door Pasterkamp, bij wie ik mijn laatste jaar op de lagere school doorbracht. Hij werd een keer woest op mij omdat ik weigerde strafwerk te maken, greep mij bij de hals van mijn trui en trok die bijna over mijn hoofd. Ik kon nog net boven de rand uitkijken, zag zijn blik en besloot toen direct het strafwerk toch maar te maken.
School met den Bijbel, 1960