Bekijk het volledige profiel van Klaas Willem van der Knoop en al je andere schoolgenoten!
In SchoolBANK kun je GRATIS je scholen terugvinden en weer in contact komen met je docenten en schoolgenoten. Registreer je en begin meteen!
Klaas Willem van der Knoop heeft 8 klassenfoto's en kent 0 schoolgenoten. Benieuwd of jij iemand herkent?
Meld je snel aan en vind jouw oud-schoolgenoten en klassenfoto's terug!
AanmeldenIk dacht, dat het school 6 en 10 was.
Ik dacht, dat het school 6 en 10 was. Zie klassefoto; daarop staat mijn klas met een bord ervoor met daarop school 10. Heb weinig herrinneringen aan deze school. Ik kan me alleen herinneren, dat ik veel uit het raam keek. De wijde wereld was een mysterie.
School 6, 1952
Ik had interesse voor wiskunde en wilde graag leraar wiskunde worden.
Ik had interesse voor wiskunde en wilde graag leraar wiskunde worden. Ben daarom nog een studie wiskunde gaan volgen. Toen er twee kinderen achter elkaar kwamen heb ik er de brui aan gegeven. Vind het achteraf nog steeds jammer, dat ik deze studie niet heb afgemaakt. Leraren, die ik heb onthouden: dhr. Schaafsma [wiskunde in alle vakken]
Fryske Akademy, 1975
Ik kan me herinneren, dat ik van alle leerlingen van alle eerste klassen de enige leerling was zonder onvoldoende tijdens de uitreiking van het eerste eindrapport.
Ik kan me herinneren, dat ik van alle leerlingen van alle eerste klassen de enige leerling was zonder onvoldoende tijdens de uitreiking van het eerste eindrapport. Daarna is het nooit meer goed gekomen. Ik dacht daarna, dat ik met weinig studeren de klassen wel kon doorlopen. Ik was na het eindexamen dan ook de leerling, die zijn einddiploma kreeg uitgereikt nu met de mededeling, dat ik de leerling was, waarover het lerarenkorps het langst hadden vergaderd of ze mij zouden laten slagen of zakken. Geslaagd dus dankzij mechanicaleraar van Dam, die ik ooit met schaken in een simultaan als enige had verslagen en daarna niets meer fout kon doen. Uiteindelijk bleek ik de HTS dus toch in 4 jaar te kunnen doen. Ik vond het eigenlijk een vreselijke school. Er was geen enkele leraar, die de boeken volgde, maar allemaal hun eigen lesprogramma hadden. Weinig houvast. Je moest het daarom van de aantekeningen hebben. Ik had daar moeite mee. Ik vond het een rommeltje. Ik was meer theoretisch ingesteld, terwijl men de nadruk legde op de praktijk. Vrienden: Frerik de Boer, Gerrit Jan Plantinga, Auke de Witte. Leraren, die ik heb onthouden: Van Dam [mechanica], Benicus [Hogere Wiskunde] had geweldige uitspraken tijdens de uitleg van moeilijke wiskunde vraagstukken: "Het Klopt, het veegt en het zuigt", Boorsma [grondmechanica]
Hogere Technische School (z..., 1964